O mnie

Cześć. Nazywam się Adam. Urodziłem się w Krakowie i tutaj mieszkam. Od małego interesowałem się wszelaką techniką: mechaniką, budownictwem, elektryką, elektroniką i pokrewnym dziedzinom, więc nie mam dwóch lewych rąk. Dużo tworzyłem, psułem, rzadziej naprawiałem :). Nie pamiętam dokładnie kiedy zainteresowałem się „wszelkimi kabelkami”, ale było to w czasach przedszkola. W tym okresie miałem swoje, różne, małe sukcesiki, czy to coś zlutowałem, ulepszyłem, naprawiłem lub kolokwialnie mówiąc „wywaliłem korki”. Mówią, że nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi.

Samym polskim sprzętem audio zainteresowałem się dosyć późno, w 2008 roku, kiedy to kupiłem kolumny głośnikowe Tonsil Space 86. Pierwszy raz przy tym wymieniłem membranę w głośniku. Niedługo później pierwszy wzmacniacz Diora Tosca 303. Właśnie wtedy zaczęły się długie godziny spędzone w internecie. Zainteresowanie rosło z każdym, kolejnym dniem, miesiącem i rokiem. W między czasie ukończyłem technikum elektroniczne, zdałem egzamin zawodowy,  otrzymałem świadectwo kwalifikacji G1…

Zdobywając trochę wiedzy, doświadczenia, a przy okazji regenerując Altusy 140 „na poważnie”, założyłem tego bloga w 2012 roku. Chcę, by głównym celem tego bloga, było ocalenie od zniszczenia i zapomnienia, urządzeń audio, naszej, polskiej myśli technicznej, a przy tym pomoc ludziom chcącym: dowiedzieć się czegoś o posiadanym urządzeniu, naprawić czy odnowić je, zgłębić posiadaną już wiedzę, a nawet zaszczepić ziarenko zainteresowania w tych, którym te sprawy były do tej pory zupełnie obojętnie, którzy właśnie zetknęli się z tym tematem po raz pierwszy.

…Wierzę w to, że ta zabawa będzie mi towarzyszyła przez resztę życia – chciałbym aby tak się stało…

Zachęcam do dalszej lektury i dyskusji.

Pozdrawiam AudioSPA.