Jak wyglądają oryginalne głośniki Tonsil?

Jeśli cenisz sobie oryginalność głośników, chcesz wiedzieć co kupujesz, dobrze trafiłeś. Będę wstawiał tutaj zdjęcia oryginalnych głośników, zarówno na „starych”, jak i nowych częściach, w raz z krótkim komentarzem.

Często widzę pytania, związane z oryginalnością głośników, bądź jego membran, osób zainteresowanych zakupem zestawów głośnikowych Tonsil: „Czy to są oryginalne zawieszenia, membrany, głośniki?” Osoby bardziej doświadczone nie mają problemów z odpowiedzią, rozróżniają to na pierwszy rzut oka.

Jeśli będą trafiały w moje ręce głośniki w ładnym stanie, których tutaj nie ma, będę uzupełniał ten wpis w miarę możliwości. A także będą tutaj trafiały również inne wariacje: inne kolory membran, kopułek itp.

GDN 13/40/2 8Ω

Zawieszenie gumowe, klejone na wierzch membrany. Sama membrana lakierowana na czarny, połyskujący kolor. Razem z kopułką jest zrobiona z polipropylenu. Kopułka w dotyku „gumowata”.

Wygląd oryginalnego GDN 13/40/8 8Ω

Wygląd oryginalnego GDN 13/40/8 8Ω

[collapse]

GDN 16/12 8Ω

W tym przypadku zawieszenie Umifon. Membrana charakterystyczna z widocznymi trzema prążkami. Faktura membrany „kropkowana”, widoczne i wyczuwalne wypukłe kropki. Kolor membrany w zależności od wypłowienia i egzemplarza, od szarego, przez niebieski do ciemnego niebieskiego lub prawie czarnego. Matowa, nie połyskująca. Kopułka z takiego samego materiału, gładka i w miarę płaska.

Wygląd oryginalnego GDN 12/16 8Ω

Wygląd oryginalnego GDN 12/16 8Ω

[collapse]