Regeneracja głośników, naprawa kolumn Tonsil

Od kilku lat zajmuję się naprawą głośników, w szczególności Tonsil. Nie straszna mi regeneracja większości ich głośników: GDN, GDM, GDW, GDWT, GDWK, GDS, GD. Robię to tylko na oryginalnych częściach (jeśli są dostępne, w innym przypadku informuję o tym), ponieważ inne mnie jakoś brzydzą. Średnia cena to ~20zł za głośnik + koszt niezbędnych części. Używam odpowiednich do tego klejów, narzędzi i poświęcam temu odpowiednią ilość czasu. Nie straszna mi też stolarka. Mogę odnowić i/lub odświeżyć obudowy, naprawić zwrotnice, wymienić wygłuszenie, dorobić naklejki. Jednym słowem kolumny jak nowe.
Do tego przegląd, konserwacja, naprawa, odnowa wszelakiego sprzętu audio.

Zapraszam do Krakowa, ale także możliwość wysyłki pocztą, kurierem itp.

Wystawiam faktury bez Vat, paragony i pisemne gwarancje.
Kontakt: PW, GG 8859554, tonsilspa[at]gmail[.]com

 • Mariusz

  Witam, prosze o podanie adresu lub nr. tel. pod którym można się z Panem skontaktować w celu naprawy głośników.

  Dziekuje.Pozdrawiam.

 • Witam. Powtarzam prośbę Mariusza – mam dwa niskotonowe od ALTUSÓW 140 do regeneracji (wymiana zawieszenia górnego). Na Pańskiej stronie znalazłem informację, że robi to Pan na oryginalnych częściach. Miałem pierwotnie zamiar wymienić je na nowe, ale zmieniłem zdanie, a po obejrzeniu Pańskiej strony nabrałem zaufania do Pana i chciałbym zlecić Panu wymianę pianek w moich głośnikach.

  Pozdrawiam

  Zbigniew Jóźwik

 • Paweł

  Witam. Potrzebuje zregenerować 3 głośniki Tonsil MBC 160 P 7 Ohm z kolumn Tonsil Ballada 100W ( ZgB 60-4-766) Przy czym w jednum Do wymiany jest membrana i cewka z kopółką ( zawieszenie sprawne ) a w 2óch do wymiany cewki i sklejenie. Proszę o odpowiedz i ewentualny koszt naprawy.

 • Sądząc po zdjęciach z forum UF to jest to do zrobienia, pytanie tylko co jest z membraną, że do wymiany? Jeśli by się bez niej obeszło to wyszło by koło 120 za 3 głośniki pewnie, jeśli dostanę takie cewki. Ale i tak teraz nie mam czasu na robotę.

  • Paweł

   Witam. A gdzie mógłbym znaleźć cewkę do tego głośnika ?? ( MBC 160p) Bo dwa udało mi się już naprawić został tylko jeden ale nie mam do niego cewki a podobno od GDN 16/40 i 16/30 nie pasują. Jak bym dostał taką gdzieś to spróbuję naprawić sam, z jakąś ew poradą co i jak.

 • monia9006

  Witam 

  mam do naprawy głośnik logitecha komputerowy , odpadła gałka od płytki w środku glośnika.

   

 • magnusz

  witam proszę o ardes i nr tel mam do regeneracji kolumny Altus 110 ,

  pozdwrawiam Andrzej

 • MKail

  Witam,

  Mam problem z subwoofer’em Logitech, chciałbym spytać czy zajmuje się Pan również naprawą takich modeli (dokładnie Z-5500). Pozostałe głośniki sprawne, sub nie działa mimo, że jest również wzmacniaczem, nie ma niskich tonów.

  Pozdrawiam

  • Zależy co poszło. Jak elektronika to można zerkąć, z głosnikiem ciężej.

 • Kamil

  Witam
  czy regeneruje pan w jakiś sposób membrany głośników ? ponieważ jestem posiadaczem Tannoy J30 a dostanie nowych oryginalnych jest wręcz nie możliwe.

  pozdrawiam

  • Anonim

   Niestety nie, jedynie jak membrany są dostępne, ale może by się jakieś znalazły „zamienniki” jak najbliższe oryginałowi.
   Pozdrawiam

 • sierra11

  Witam mam do zregenerowania dwa glosniki sredniotonowe z altusow 140 i dwa niskotonowe, cewki dobre bo grają, do wymiany membrany zawieszenia i kopułki proszę podać mniej więcej cenę pozdrawiam

 • Marcin

  Witam, posiadam kolumny ZG30-C 115. W głośnikach niskotonowych rozleciała się gąbka, zawieszenie górne. Czy jest sens je regenerować czy może od razu wymienić na GDN 20/40? Jeśli regeneracja to jaką kwotę Pan przewiduje za 2 głośniki? Pozdrawiam.

 • leszek

  Proszę o jakiś kontakt z Panem tel. lub adres. Mam dwia altusy 140w do naprawy

 • petelok

  witam

  mam do naprawy głosnik z Polaris 200 – Tesla ARN 226-03/04 . głosnik fizycznie wygłąd ok. prawdopodobnie spalona cewka. Posiada Pan oryginalne częśći ? zawieszenie dolne i górne ok.

  Mój tel. 512 086 338 – Pan daje cynka – ja oddzwaniam

  z pozdrowieniami

  kazek

 • Tomasz M.

  Witam,
  jestem zainteresowany naprawą głośników Altus 110 – głośniki niskotonowe. Proszę o informację w jaki sposób można się z Panem skontaktować i ile orientacyjnie będzie kosztowała naprawa. Z tego co się orientuję to uszkodzona jest w dwóch głośnikach papierowa membrana.
  Licząc na odpowiedź pozdrawiam

 • Damian

  Witam
  Podjąłby się Pan naprawy trzeszczącego głośnika niskotonowego 6,5 cala z Alesis m1 mk2? W porównaniu do sprawnej kolumny, kolumna z uszkodzonym głośnikiem gra dużo słabszym basem i trzeszczy przy pewnych częstotliwościach. Mam jeszcze inny wolny taki głośnik jednak z nim jest jeszcze gorzej.
  Pozdrawiam

 • Ania

  Czy naprawia Pan głośniki Creativ?

 • Szymon

  Witam,
  podjąłby się Pan naprawy brzęczącego głośnika Microlab 6c? Nie znam się w ogóle na tym, ale wydaje mi się, że brzęczenie idzie z tyłu głośnika.

 • Piotr

  Podejmie sie pan regeneracji JBL K120 8ohm 30cm srednica?